Delovanje srebrne vode
Koloidno srebro je vrlo jak prirodan antiseptik koji je pokazao rezultate antimikrobnog delovanja kod preko 650 raznih vrsta patogenih mikroorganizama. Jednoćelijski patogeni mikroorganizmi ne mogu da razviju rezistenciju na srebro. Pogledajte šta pišu stručnjaci o antimikrobnom delovanju naše koloidne srebrne vode i o ispitivanju antimikrobnog delovanja našeg preparata na Tehnološkom fakultetu u Novom Sadu
Koloidna Srebrna Voda već pri koncentraciji srebra od 0,04 ppm (0,04 mg/dm3) deluje bakteriostatski i baktericidno na različite vrste patogenih bakterija. Takođe koloidno srebro inaktiviše i uništava viruse (utvrđeno je antivirusno dejstvo Koloidne Srebrne Vode na viruse gripa A-1 i B, neke Entero i Adeno-viruse, Koksaki viruse serotipova A-5, A-7 i A-14, viruse Herpesa i Hepatitisa...), kao i razne plesni i patogene gljivice (Kandida). Antiseptičko dejstvo Koloidne Srebrne Vode je 1750 puta jače od karbolne kiseline (fenola) i 3,5 puta jače od hlora (koji se najčešće koristi za dezinfekciju vode za piće).
Delovanje srebrne vode na bakterije i gljivice
Bakterije
Specifičan mehanizam delovanja koloidnog srebra odlikuje se inhibicijom respiratornih enzima bakterija tj. prokariotskih ćelija
(slika - "Prokaryotic cell").Prokariotska ćelija Bakterije se pod dejstvom koloidnog srebra za nekoliko minuta "uguše", usled blokade ćelijskog disanja i organizam ih eliminiše iz tela preko eliminacionih sistema. Ceo proces ćelijskog disanja bakterijske ćelije se odvija u ćelijskom zidu (slika - "Prokaryotic Cell Structure"), za razliku od ćelija našeg organizma gde se taj proces odvija unutar same ćelije u mitohondrijama. Koloidno srebro ne ispoljava toksično dejstvo na ćelije tkiva i organa našeg organizma (slika - "Eukaryotic cell"), jer su procesi i mehanizmi pomoću kojih ćelije višećelijskih organizama "uzimaju" kiseonik sasvim drugačiji od mehanizma bakterijskih, tj. prokariotskih ćelija.
Bakterije ne mogu da razviju rezistenciju (otpornost) na koloidno srebro, kao što je slučaj sa klasičnim antibioticima. Za razliku od klasičnih antibiotika, koloidno srebro je u potpunosti netoksično i na lak način se izbacije iz organizma u ne promenjnom stanju. Slučajevi argirije, koji su zabeleženi, uglavnom su nastajali kao rezultat preteranog unošenja AgNO3 (srebro-nitrata) i sličnih toksičnih srebrnih soli u količinama koje višestruko nadmašuju preporučene oralne doze unosa koloidnog srebra. Prokariotska ćelijaMehanizam izbacivanja koloidnog srebra i srebra unetog u formi soli (srebro u jonskom obliku) je drastično različit.
Gljivice
Kod gljivica koje su povezane u kolonije, srebro djeluje na sličan način kao što deluje na bakterije. Koloidno srebro blokira razmnožavanje gljivica i plesni.
Preuzeto i postavljeno u informativne svrhe sa;Official Sajt MAXLAB s.t.z.r.
Delovanje srebrne vode na viruse
Delovanje koloidnog srebra na viruse je malo drugačije u odnosu na bakterijske ćelije. Kada virus inficira ("napadne") ćeliju organizma i preuzme kontrolu nad jedrom i samim reprodukcionim i proizvodnim resursima, ćelija će umesto enzima, hormona i sl., proizvoditi virusne jedinke. Nove kopije virusa će se zatim iz "razorene" ćelije dospeti u krvotok i okolno tkivo, šireći infekciju. Međutim, kada virus "preuzme" metabolizam ćelije organizma, deo metabolizma će se "vratiti" na primitivnije oblike, kao u slučaju jednoćelijskih mikroorganizma. To znači da će se respiratorni mehanizam u inficiranoj ćeliji "vratiti" na iste mehanizme koje koristi i bakterija za unos kiseonika u svoju ćeliju. U tom stadijumu će reprodukcija virusa u organizmu postati ranjiva na delovanje koloidnog srebra.
U prisustvu koloidnog srebra svaka inficirana ćelija organizma će se "ugušiti" blokadom respiratornog sistema. Prisustvo koloidnog srebra trajno inhibira enzimski mehanizam virusom inficirane ćelije. Svejedno da li je reč o virusu gripa bilo kog tipa (ptičji, svinjski, stomačni…), adeno virusima ili virusima influence, herpesa, hepatitisa, koksaki virusima ili HIV-u, jednostavno, čim virus počne ekspresiju u ćeliji, koloidno srebro inhibira trajno enzimski mehanizam inficirane ćelije organizma, koji je zadužen za respiraciju. Uništenjem inficiranih ćelija, staje i reprodukcija samog virusa, širenje infekcije i razvoj same bolesti. Imuni sistem organizma tada sa lakoćom eliminiše malobrojne virusne čestice.
Delovanje srebrne vode na parazite
Paraziti kao višećelijski organizmi nisu osetljivi na delovanje koloidnog srebra, ali oni se razmnožavaju uglavnom preko jajašaca, koja prolaze jednoćelijsku fazu. Kolidno srebro blokira respiratorne enzime (kao u slučaju drugih jednoćelijskih mikroorganizma) u tom stadijumu parazita i time zaustavljaju reprodukciju (razmožavanje). Već je potvrđeno "In vitro" delovanje koloidnog srebra na jajašca mnogih parazita.
Preuzeto i postavljeno u informativne svrhe sa;Official Sajt MAXLAB s.t.z.r.
Bookmarks